Metody awaryjnego otwierania drzwi w samochodzie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zdarzyło Ci się być na drugim końcu miasta lub Polski i zatrzasnąć auto? Nie wiedziałeś, co masz zrobić, aby dostać się do środka? Mamy dla Ciebie garść wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie w tego typu sytuacjach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle stresująca sytuacja, jednak nerwowe szarpanie za wszystkie klamki na nic się zda, a może tylko uszkodzić mechanizm otwierania drzwi. Dlatego weź głęboki wdech i zapoznaj się z naszymi metodami awaryjnego dostania się do samochodu.

Awaryjne otwieranie drzwi w samochodzie kiedyś i dziś

O ile w latach 80. oraz 90. XX wieku nie było z tym większego problemu, o tyle w nowszych samochodach jest on dosyć spory. Wcześniej producenci nie wysilali się i montowali ten sam mechanizm do kilku modeli w obrębie jednej marki! Jeśli więc ktoś miał Fiata 126P mógł znaleźć właściciela Fiata Uno i po problemie! Z pewnością było to spore ułatwienie dla kierowców, kiedy zatrzasnęli swoje kluczyki w aucie i szukali metod awaryjnego otwierania drzwi. Jednak obecnie te mechanizmy są znacznie bardziej złożone, aby chronić pojazd przed kradzieżą, co jak widać, ma swoje plusy i minusy.

Popularne metody awaryjnego otwierania drzwi w samochodzie

Nigdy nie próbuj majstrować przy zamku różnymi drutami, scyzorykiem czy innymi takimi przyrządami, ponieważ mogą one jedynie popsuć cały mechanizm, a to wiąże się z kosztami. Z własnego doświadczenia proponujemy trzy rozwiązania awaryjnego otwierania drzwi:

  • Wezwanie ślusarza - tacy fachowcy posiadają zestawy zamków i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie z każdym zamkiem. Zazwyczaj taka pomoc to koszt około 200 zł w starszych samochodach oraz maksymalnie do 300 zł w nowszych. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że jeśli godzina wykonywania usługi będzie nietypowa, to stawki mogą wzrosnąć.
  • Metoda „na wieszak” - polega ona na użyciu poduszki powietrznej oraz wieszaka z drutu. Jednak jest to sposób, który może się wiązać z zarysowaniami lakieru czy uszkodzeniem uszczelek. Musimy wsunąć w szczelinę między drzwiami a słupek jak najwięcej materiału poduszki i ją napompować. Ciśnienie spowoduje odchylenie drzwi i w tym momencie wieszak wsuwamy do środka, aby dosięgnąć klamkę od środka. Możesz też sięgnąć nim po klucze.
  • Wybicie szyby – to zdecydowanie najmniej polecana metoda, która wiąże się ze sporym kosztem. Jeśli jednak nie masz wyboru i musisz to zrobić, wybierz okno od strony pasażera, aby odłamki Cię nie pokaleczyły.

Awaryjne otwieranie samochodów SOS 24h | ul. Z. Nałkowskiej 8, 05-825 Adamowizna | NIP: 5291293184 | Tel: 733 283 171 | E-mail: sosotwieranie@gmail.com

© 2023 Flex. All Rights Reserved. Powered by Stronyisklepy.pl