Zamarznięty zamek w samochodzie - jak go otworzyć

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zima przez wiele osób jest najmniej lubianą porą roku. W tym gronie zapewne znajduje się wielu posiadaczy aut, którzy muszą zmagać się z odśnieżaniem i skrobaniem szyb. Jednak ich największą zmorą może okazać się zamarznięty zamek w samochodzie, którego w żaden sposób nie da się otworzyć. Zazwyczaj wtedy szarpiemy za klamkę w nadziei, że jednak lód się rozkruszy, a my wsiądziemy do pojazdu i będziemy mogli ruszyć do pracy. Nie jest to jednak najbezpieczniejszy sposób otwierania drzwi. Co więc najlepiej zrobić? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.


Dlaczego lód pokrył uszczelki i zamek w samochodzie?

Lód pojawiający się w zamkach i uszczelkach to codzienność, kiedy padał deszcz lub śnieg, a temperatura spadła mocno poniżej zera. Do takiej sytuacji może również dojść w sytuacji, kiedy myliśmy auto i nie wytarliśmy dokładnie wszystkich zakamarków. Dlatego zawsze po urządzeniu kąpieli auta, warto o to dokładnie zadbać. Zamarznięte mechanizmy zazwyczaj przydarzają się osobom, które swoje samochody trzymają na zewnątrz. Jednak nawet i w garażu może dojść do pojawienia się lodu.

Co zrobić, żeby otworzyć drzwi do zamarzniętego auta?

Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że nie powinniśmy w takich przypadkach szarpać za klamkę, bo może ona odpaść. Lepszym rozwiązaniem jest napieranie na drzwi. Kilkukrotnie powtórzona czynność pozwoli na rozkruszenie się powstałego w uszczelkach lodu i ułatwi dostęp do środka pojazdu.

Oprócz tego można spróbować popryskać odmrażaczem do szyb miejsca, w których znajdują się uszczelki.

Warto, abyśmy sprawdzili, czy inne drzwi w aucie mogą się otworzyć. Jeśli tak, to przy odrobinie gimnastyki, przesiądziemy się na fotel kierowcy, odpalimy silnik oraz włączymy ogrzewanie. Po kilku minutach lód powinien stopnieć, dzięki czemu bez problemu otworzymy drzwi.

Jeśli chcemy się zabezpieczyć przed powstawaniem takich problemów, należy regularnie stosować różnego rodzaju smary oraz odmrażacze do zamków, co pozwoli na zakonserwowanie uszczelek i innych miejsc. Dzięki temu możemy uniknąć problemu zamarzniętego zamka w samochodzie.


Awaryjne otwieranie samochodów SOS 24h | ul. Z. Nałkowskiej 8, 05-825 Adamowizna | NIP: 5291293184 | Tel: 733 283 171 | E-mail: sosotwieranie@gmail.com

© 2023 Flex. All Rights Reserved. Powered by Stronyisklepy.pl